נכסים דיגיטליים – המדריך המקיף בעברית להשקעות בדיגיטל

נכסים דיגיטליים והכנסה פאסיבית – המומחים של "קליק אינבסט" מסבירים איך עושים את זה נכון.

לכולנו יש נכסים דיגיטליים, גם אם אנחנו לא מודעים לזה • מה זה נכס דיגיטלי? איך ניתן להגיע להכנסה פאסיבית? איך נכס דיגיטלי נעשה מניב – ולא הופך לנטל? • במאמר עומק מפורט, המומחים של קליק אינווסט, מומחים בפיתוח, ניהול, שיווק והשבחה של  נכסים דיגיטליים מסבירים לכם בדיוק מה זה נכס דיגיטלי, במה כדאי להשקיע וממה כדאי להימנע • שבו בנחת, שתו כוס קפה קחו אוויר ובואו נצלול לפרטים

מה זה נכס דיגיטלי? בואו נפרק את זה. נכס דיגיטלי הוא כל אלמנט אינטרנטי (פורמט בינארי) הפועל בזירה הדיגיטלית שאתם יכולים לשייך אותו לעצמכם, ובעצם "לנכס" אותו אליכם. (ויקיפדיה).

נכס דיגיטלי פועל תחת השם, הטלפון או הדוא"ל שלכם ומצוי בבעלותכם. מכאן נובע שלכולנו, למעשה, יש נכסים דיגיטליים ולכל סוג של נכס דיגיטלי יש מודלים שונים ליצירת רווח והפקת תועלת מהנכס. נציין כי לא כל נכס דיגיטלי מייצר רווחים ולא כל נכס דיגיטלי הוקם מלכתחילה על מנת לייצר רווחים, אבל אנחנו באנו לדבר על כסף. אז בואו נתקדם.

ניהול נכסים דיגיטליים
ניהול נכסים דיגיטליים

דוגמאות לנכס דיגיטלי שעל חלקם בטוח לא חשבתם

 1. חשבון אימייל: חשבון האימייל דרכו ניתן גם לצ'וטט ולבצע דיוור בשביל עבודה, סידורים ודברים אישיים נוספים, יכול לשמש גם לעבודה, שיווק, רשימות דיוור וסגירת עסקאות.
 2. חשבון ברשתות חברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, לינקדין, טוויטר, טלגרם ועוד): דרך חשבונות בפלטפורמות שונות – גם חשבונות פרטיים, גם עמודים וגם קהילות שבבעלותכם ניתן להרוויח כסף, וכן, למתג את העסק שלכם. ניתן לפרסם מוצר או שירות אטרקטיבי למכירה לקהל החברים שלי או העוקבים או לייצר מודעות בתשלום. ניתן להפוך את החשבונות שלכם למייצרי רווח או מפיקי תועלת כלכלית בעזרת פרסום שמחולל תמורה – הפעולה הזאת, נקראת מוניטיזציה.
 3. אתר תדמית / דף נחיתה / חנות אינטרנטית / אפליקציה: כל אלה מהווים נכס דיגיטלי, ממנו ניתן לייצר רווחים במודלים שונים, עליהם נרחיב מייד בסיום סקשן זה.
 4.  חשבון השקעה במניות / קריפטו: חשבון מנייתי שניתן לשלוט בו על קנייה ומכירה את מניות – אתרים כמו בייננס, איטורו, מיטב דש וכו'. כמובן שניתן ומומלץ להשקיע דרך הפלטפורמות החכמות של Green Invest (פירוט בהמשך המאמר).
 5. ערוץ יוטיוב: ערוץ שצובר צפיות מהווה נכס דיגיטלי שמאפשר מכירת מוצרים או מיתוג של מוצר, אדם או עסק.
 6. בלוג: בלוג שצובר צפיות מהווה נכס דיגיטלי ותורם לתדמית של איש מקצוע רציני.
 7. קהילות ווטסאפ / טלגרם: תמיר מהכדורגל הקים קבוצה של שחקני כדורגל חובבנים באזור ראשון לציון נס-ציונה. בקהילת הווטסאפ של תמיר כדורגל ישנם כ-80 שחקנים חובבנים, מתוכם מגיעים למגרש בכל יום שלישי 18 שחקנים מתחלפים. תמיר קנה ציוד (כדורי רגל, חולצות, גופיות), שילם שכירות למגרש וגבה תשלום מכל משתתף שמעוניין לשריין מקום במגרש. תמיר גם ככה נהנה לשחק כדורגל, והיה עושה את זה גם ללא תשלום, אבל בכל שלישי הוא מרוויח "על הדרך" עוד כ-200 ש"ח. מגיע לתמיר. הוא יזם, ארגן, הפיק, התעסק עם שחקנים שמבטלים בשנייה האחרונה, רכש ציוד ועוד. תמיר זו דוגמה קטנה של כסף "על הדרך" כתוצאה מנכס דיגיטלי שעונה לצורך של 80 שחקנים חובבנים. סוזי, לדוגמה, הקימה קבוצת ווטסאפ של אנשים שמתעניינים ברפואה בשיטת הרמב"ם. היא מספקת ייעוץ, הדרכה והכוונה וחינם, ו"על הדרך" מוכרת את המוצרים שרקחה במאות ואלפי שקלים. שוב, אין לזה סוף. בעולם האינטרנט לכל אחד יש את המקום שלו.
 8. חנויות פעילות באתרי מסחר (איביי/ אמזון) ועוד – כאן צריך למצוא את הנישה הנכונה, להתעסק עם ציוד, אריזה, שליחה בדואר ועוד. יש לא מעט ישראלים עם חנויות מוצלחות באיביי או אמזון, שמכניסות הרבה כסף ומספקות פרנסה. מדובר בעולם נרחב שאין זה המקום לפרטו, וממילא, אנחנו מציעים במאמר זה מוצר אחר – שלא דורש התעסקות עם מוצרים פיזיים, ושווה יותר כסף. 
 9. אתר תוכן – אתר תוכן הינו ״שם קוד״ לאתר הכולל כתבות ומאמרים בנושא ספציפי או במגוון רחב של נושאים. לרוב, מטרתם של אתרים אלו היא לצבור נוכחות בגוגל ולמשוך תנועה. עבור רבים גולשים אלו שווים כסף, לרוב הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף מאתרי תוכן היא למצוא שוכר המעוניין בתנועה זו ולמכור לו אותה.
החזר השקעה בנכסים דיגיטליים
החזר השקעה בנכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים – המודלים הנפוצים

1. מודל דרופ שיפינג (Drop Shipping) – מהפכת האינטרנט יחד עם עקרון "חלוקת העבודה" הקפיטליסטי, הובילו לכך שאנשים ירכשו מיומנויות ספציפיות ויתמקדו בהן. כלומר, הדרופ שיפינג מוריד מהספק את נושא השיווק, הפרסום ונתינת השירות (ומוריד מהמשווק את הצורך להתעסק במוצר). דרופ שיפינג הוא מהמודלים הפופולאריים כיום בנכסים דיגיטליים מבוססי מסחר אלקטרוני. 

הדרופ שיפינג היא שיטה של קיצור שרשרת האספקה, שהתאפשרה בזכות המהפכה המסחרית של ה-eCommerce, שנעשה פופלארי יותר ויותר בזכות ענקיות שמקנות כלים נוחים, ספריות, ופלטפורמות לסוחרים שאוהבים את המודל. למעשה, השיטה עובדת כך: במקום לקנות מלאי, להחזיק אותו, לשווק ולמכור – ואז לעסוק בלוגיסטיקה של האספקה, יש לדאוג רק לשיווק, למכירה והענקת שירות. 

הספק של אותו המוצר ידאג ללוגיסטיקה של האספקה, וכמובן להחזקת המוצרים במלאי. היתרון הוא שבדרופשיפינג אין התעסקות פיזית עם המוצר. נכסים דיגיטליים רבים מסוג חנויות אינטרנטיות נשענים על המודל. החיסרון הבולט בתחום זה הינו התלות בספק. בסופו של דבר השירות שלכם יכול להיות אדיב והשיווק חיובי, אבל הספק יכול לעשות פאדיחות ולהרוס לכם את העבודה. מציאת הספק הנכון זו עבודה בפני עצמה. 

2. מודל שיווק השותפים (Affiliate): אם אתם צופים בסרטון יוטיוב של אדם שמסביר לכם, לדוגמה, איך לסחור דרך הביננס (BINANCE) – ואתם רואים את הבן אדם יושב, מפרט, מקנה לכם ערך ומסביר, אז דעו שהוא עובד בשיטת שיווק השותפים. כי בסוף הסרטון הוא יציג לכם לינק להרשמה וביצוע פעולה דרך הבייננס, והוא יקבל עמלה על פעולות שבוצעו – ומגיע לו. הוא עבד קשה והקנה לכם ערך.

שיווק השותפים עובד באופן כזה שאדם בעל נכסים דיגיטליים (עמוד פייסבוק פעיל, בלוג, אתר, ערוץ יוטיוב ועוד) משתף לינק לרכישת מוצר של מישהו אחר. מדובר על אחד המודלים הרחבים ביותר בזירה הדיגיטלית, ולמעשה, כמעט ובלתי מוגבל. הוא יכול לחול על פריטים למכירה בחנויות אינטרנטיות, ויכול לעבוד על אתרי תוכן, חשבונות ברשתות חברתיות ועוד. 

אין היום נותן שירות ו/או קמעונאי בזירה האינטרנטית שמכבד את עצמו ולא מאפשר אותה. למעשה, הנכס הדיגיטלי הזה יודע לייצר רווח ומכיל אין ספור אפשרויות. בסיס המודל: אתה תפנה אליי לקוחות, ואני אתן לך עמלה. המודל הזה מצליח כל כך בזכות שיטת ה-Win-Win-Win שלושת המעורבים מרוויחים, הלקוח מקבל מידע והפניה לעסקה שלרוב אטרקטיבית, הספק מקבל לקוח משלם, והמפנה מרוויח עמלה.

3. מודל דרופסרוויס (Drop Service): מודל מתוחכם הרבה יותר מהראשון. הדרופסרוויס הוא עולם עם המון כסף ופחות מאמץ. ניתן למצוא נותן שירות זול מ-Fiverr בתחומים שונים, למשל: פיתוח תוכנה, תוכן, משחקים ועוד. מה זה DROP? בתרגום חופשי לעברית המשמעות היא "להטיל" או "להשליך". בהקשר שלנו, משמעות הדרופסרוויס הינה להציע שירות ללקוח, לסגור את העסקה, להעניק ללקוח שירות ו"להטיל" את העבודה על נותן שירות. הרי מירב הזמן והמאמצים באים לידי ביטוי בביצוע העבודה עצמה – פיתוח תוכנה, משחק, כתיבת מאמר ועוד. אז את המסה העיקרית של העבודה מפריטים – ונשארים עם עבודה פחותה מבחינת הזמן של שירות וסגירת עסקאות.

המטרה היא להוציא מהלקוח את הסכום הגבוה ביותר שניתן, בטווח הנורמה, ולשלם לפרילנסר את הסכום הנמוך ביותר שניתן, שוב, בטווח הנורמה. השיטה המומלצת היא לייסד טבלאות אקסל עם מספר נותני שירותים טובים ומומלצים, וכאשר סוגרים עסקה לבצע מכרז בין כולם, כאשר אתם אלו שקובעים את עלות הפרויקט. מכרז שכזה יעניק לכם כוח אל מול נותני השירותים. כפי שציינו, יש בעלי מקצוע ממדינות עבורם הדולר שווה הרבה יותר ממה שהוא שווה בישראל והם נמצאים בפייבר. עבור ביצוע דרופסרוויס אינכם חייבים הבנה מקצועית לעומקו של תחום מסוים, אם כי עליכם להיות בעלי הבנה בסיסית בתחום. החיסרון הוא, שוב, התלות בפרילנסר שעלול לבצע עבודה שאיננה משביעת רצון, והחלת הסכמים משפטיים בינך לבין הלקוח ובינך לבין נותן השירותים.

4. מודל פרסום Advertising: זה בעצם מודל הפרסום הישן והטוב, שעובר מודרניזציה ומתיחת פנים לעולם הדיגיטלי החדש. יש המון מושגים חדשים ומתודולוגיות עבודה שונות, אבל הבסיס הוא אותו בסיס, אתה משלם על הזכות לפרסם. ישנן רשתות מודעות שמתפרסות על אתרים ופלטפורמות שונות ברשת, המאפשרות למפרסמים להציג ולפרסם אצלם. שני תתי מודלים לפרסום, שהולכים וצוברים תאוצה בשני העשורים האחרונים הם כתבות אאוטבריין או טבולה (שתי חברות ישראליות מתחרות שהליך המיזוג ביניהן עלה על שרטון) וקמפיין באנרים ברשת המדיה. שני האחרונים בעצם מטמיעים פרסומות, כתבות או מידע רלוונטי לגולש באופן מחוכם.

5. מודל ה-SaaS: יזמים ואנשי עסקים רבים חובבים מושבעים של מודל SaaS – ואנחנו נסביר לכם בדיוק מדוע. בעברית SaaS זה "תוכנית כשירות" או "תוכנה כשירות". SaaS זה ראשי תיבות של Software as a Service. רמת המקצועיות, התכנות והטכנולוגיה שבאמתחתנו – קליק אינווסט מאפשרות לנו לפתח מערכות מתוחכמות מסוג SaaS ואתרי תוכן מתקדמים. מדובר על תוכנות כמו greeninvoice (חשבונית ירוקה), שניתנת למשתמש הקצה באתר של הספק.

תוכנה כשירות (SaaS) מהווה חלופה למודלים המסורתיים של רכישות מוצרי תוכנה והתקנתם במחשבים או בשרתי הארגון הרוכש. ישנן מספר סיבות שבגינן ניתן להעדיף חלופה זו. הפעלה של שירותי תוכנה מהאתר של הספק עשויה להקטין את העלויות, זאת מפני שלא נדרש להתקין שרתים אצל המשתמש, ולכן נחסכת תחזוקת המוצר והתקנתו. מדובר על אחד המודלים המורכבים והמפותחים ביותר בעולם של ימינו. מודל בו הנכס הדיגיטלי הוא התוכנה שהיא לרוב פלטפורמה המספקת שירות, ובסיס המודל הוא: אתה תשלם לי דמי מנוי ו/או דמי שירות תקופתיים על השימוש. בזירה הדיגיטלית, הנכסים, העסקים, החברות הגדולות ביותר מבוססות SaaS.

נכס דיגיטלי להשקעה
נכס דיגיטלי להשקעה

מה זה נכס דיגיטלי מניב?

נכסים דיגיטליים שאינם מניבים יכולים להוות לצרכי שעשוע, חדשות ועדכונים, צרכים רגשיים, מקצועיים, חברתיים, מנטליים, פסיכולוגיים ועוד. אבל אנחנו באנו לדבר על כסף. נכס שהוקם או נקנה במטרה להניב כסף ורק גורר הפסדים הופך ל"נטל דיגיטלי". נכס דיגיטלי מניב, כשמו כן הוא – נכס דיגיטלי שמייצר כסף – מוכר מוצרים, מבצע תוכניות מוצלחות של שיווק שותפים, מקנה לידים איכותיים שמובילים לסגירות של עסקאות ועוד. אם כבר אתם מחליטים לשים את כספכם על העולם החדש והמניב הזה, בהמשך מאמר זה נפרט לכם בדיוק איך אנחנו ממליצים לעשות זאת.

נכס דיגיטלי מניב – סיפור מקרה

בשנת 1996, החליטה חברה צעירה בארצות הברית, להשיק תוכנית שותפים, שתאפשר ל"אנשים רגילים" להרוויח כסף מתיווך של לקוחות באינטרנט. המהלך הזה הביא לצמיחה מטורפת בהכנסות החברה, אותה אנו מכירים כיום בתור אמזון. נכון לאותה העת בארצות הברית, היה מדובר על מהלך לא פחות מגאוני שהפך בהמשך את ג'ף בזוס, מייסד אמזון, לאיש העשיר בעולם. זו דוגמה קיצונית לנכס דיגיטלי מניב. כשבבעלותך נכס דיגיטלי או חלק מנכס דיגיטלי זה שווה ערך לנדל"ן. הוא בבעלותך, אתה מחזיק אותו ומשבח אותו ועושה. כמובן שאם תשקיעו דרך קליק אינווסט, אנחנו אלה שנדאג להקמה, פיתוח, ניהול והשבחת הנכס שלך.

נכס דיגיטלי מניב – איפה הכסף?

חיברנו נכס דיגיטלי למודל שנראה לנו מתאים, עכשיו איך מייצרים מזה כסף? איך הופכים את הנכס הדיגיטלי לשווה משהו? אנחנו צריכים להתייחס לנכסים הדיגיטליים שלנו ממש כמו לעסקים, זה שפתחתי את החנות, הנחתי על המדפים את המוצר המתאים, לא אומר שאני הולך להתחיל להכניס כסף. יש כאן המון פרמטרים נוספים חשובים לא פחות שמהווים פקטור מכריע לנכס הדיגיטלי שלנו. לצורך ההשוואה, ניקח את הנכסים הדיגיטליים ונשווה אותם לנכסי נדל"ן, כדי שיהיה קל יותר להמחיש. לפני הבדלי העלויות, התחזוקה והרכישה עצמה, אנחנו צריכים להסתכל על האירוע הפיננסי ולחשוב תמיד, האם הנכס יהווה מקור המניב בעבורי רווחים? או שמא מקור שיסחוט מזמני, וכספי ויהווה נטל? 

הסכמה הזאת תקפה בעצם להכל, והמתמטיקה היא פשוטה, אני צריך לקחת בחשבון הכל, ולתמחר הכל. נרחיב הרבה יותר לעומק על יזמות עסקית בעולם הדיגיטלי במאמר על יזמות דיגיטלית, אבל לצורך כתבה זו ננסה לפשט את התפיסה הפיננסית. 

נכס דיגיטלי מניב – חישובי זמן, עלות ותועלת

אם אדם מוציא 10 אלף ש"ח כל חודש במטרה לתחזק, לשווק ולתפעל את הנכס הדיגיטלי ומפיק ממנו הכנסה קבועה של 12 אלף ש"ח, אבל מבזבז עליו כל יום 8 שעות עבודה, אז בחישוב פשוט הנכס "מניב" מתחת לשכר המינימום. במקרה זה, הנכס הוא נטל – ויש להיפטר ממנו. עכשיו נזיז קצת את המספרים. אדם משקיע שעה בשבוע (4 שעות בחודש) ו-1,500 ש"ח בחודש על תחזוקה של הנכס הדיגיטלי, ומגיע למחזור חודשי של 12 אלף ש"ח – ואז יוצא לו סכום חביב של 10,500 ש"ח ל-4 שעות עבודה. 

אם אני רוצה לחסוך את 4 השעות הללו ניתן להאציל לפרילנסר את העבודה בסכום של 1,500 ש"ח – להישאר עם 9,000 אלף ש"ח בחודש תוך התעסקות מינימלית. כאן אנחנו כבר מדברים כבר על סכום של שכירות יקרה יחסית בדירה נחמדה מאוד בתל אביב או הרצליה.

הפרמטרים החשובים ביותר שיהפכו את הנכס הדיגיטלי שלכם לעסק מצליח, לנכס מניב ורווחי שעושה טוב למשפחה שלכם הם הבסיסיים ביותר: ניהול, תחזוקה, שיווק, תפעול, כמו בכל עסק. אם תצליחו לפצח את זה, תזכו להכנסה פאסיבי. 

ניהול נכסים דיגיטליים
ניהול נכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים מניבים – הפתרון של קליק אינווסט

אנחנו בקליק אינווסט חוסכים לך המון התעסקות ומשאירים לכם רק את ההשקעה. אנחנו מבצעים את המחקר, הפיתוח, ההשבחה, התפעול והניהול – ומתחלקים אתכם ברווחים במודל של "שגר ושכח" או יותר נכון "שגר, בדוק את הארנק והרווחים, משוך את הכסף לבנק, שכח – ובצע שוב את הפעולה".

נכסים דיגיטליים: מה זה הכנסה פאסיבית?

מבחינה מסורתית הכנסה פאסיבית היא הכנסה שהמקור שלה הוא בכמות מינימלית של עבודה, כזו שמגיעה מהשקעות כמו השכרות בתחום נדל"ן, ריביות, מניות, דיבידנדים, שוק ההון, אג"חים ועוד. ב-2 העשורים האחרונים הולכת וצוברת תאוצה שיטת ההכנסות הפאסיביות המקוונות. ההשקעה הנכונה בנכס דיגיטלי דרך "קליק אינווסט" תאפשר לכם לקצור את הפירות – ללא עבודה או התעסקות מצדכם. 

רווח ללא השקעה של זמן

להרוויח כסף מבלי לעבוד עשוי להישמע לרבים מאיתנו כמו חלום רטוב. לקום בבוקר, לעשות את מה שאנחנו אוהבים מבלי לדאוג לחשבונות של סוף החודש. בשנים האחרונות המושג הכנסה פאסיבית תפס תאוצה רבה וכולם רוצים לגעת בחלום המשכורת השנייה.

הכנסה פאסיבית מנדל"ן לעומת נכסים דיגיטליים – זווית הסתכלות

הכנסה פאסיבית מנדל״ן הייתה עד לא מזמן מונופול בכל הקשור להכנסה פאסיבית. כל מי שחשב, דיבר או חלם על הכנסה פאסיבית התכוון לקניית דירה, השכרה ולהנות מהשכירות. הזמנים השתנו ובעיקר בישראל, מאוד קשה להגיע לסכום ראשוני שמאפשר לקנות דירה. העיתונאי הכלכלי המוערך של "כאן" שאול אמסטרדמסקי ביצע תחקיר רציני על רכישת דירות ומכירתם במחירי הפסד בישראל, כפי שמופיע בסרטון הבא. מי שרוכש דירה ובטוח שימכור אותה במחירי רווח, חייב לצפות בתחקיר או לקרוא את השורות הבאות. אכן, מחירי הדיור בשוק הישראלי הולכים לעולים, אבל הדבר לאו דווקא נכון עבור כל עיר / שכונה או אזור. אמסטרדמסקי ציין שמי שרכש דירה בעשור האחרון בדימונה, כשדובר עליה ועל ירוחם כ"בירות הנדל"ן הבאות של ישראל" התבדה. בדימונה כ-50% מהדירות נמכרו בהפסד, בעפולה (35%), ובחריש, עיר נוספת שאמורה הייתה להיות אימפריה של נדל"ן, סביב 33%. המקומות בהם אחוז הדירות הנמכרות בהפסדים הוא מינורי הוא באזורי הביקוש של ישראל ובעיקר בתל אביב, באזור השרון והסביבה. ושוב, נציין כי מחיר הנכסים שם הוא גבוה מאוד.

השקעה בנדל"ן דורשת הרבה יותר מאשר אינטואיציות בריאות, אלא הבנה מעמיקה של השוק, כזאת שאין לרוכש הממוצע. בנוסף, יש שוני בין דירה למגורים לבין דירה להשקעה, כאשר ישראלים רבים מבלבלים בין השניים וכורכים אותם זה בזה. 

עולם ההשקעות החדש של השקעות דיגיטליות

המומחים לנכסים דיגיטליים של קליק אינווסט מזמינים אתכם ללמוד על עולם ההשקעות החדש, להיות חלוצים ולהקדים את רוב המשקיעים. בעולם הישן – טלוויזיה, רדיו, שלטי חוצות ועיתונים אין מדידה, וקשה להבין אם פעולה פרסומית ושיווקית אכן הצליחה. המומחים מציעים לכם להשקיע בעולם מטורגט, מדויק ומדיד, כך שאתם יכולים לראות את התוצאה בזמן אמת – דרך המכשיר הנייד. בעולם הישן יש מגבלה של מקום, לעומת האינטרנט שהוא אינסופי, וכך גם כמות הדרכים לעשות ממנו כסף היא אינסופית. עולם הנכסים הדיגיטליים נגיש לכל כיס, כך שתמיד אפשר לבצע "ניסיון" עם כמות קטנה של כסף, לראות כי טוב ולהמשיך, זאת לעומת נכסים פיזיים כמו נדל"ן שעולים המון כסף – והנפילה עלולה להיות כואבת. הגיע הזמן להתחיל לשקוע להכניס עוד חתיכה לעוגת ההשקעות שלכם בצורה של נכסים דיגיטליים.

שוק ההון ונכסים דיגיטליים
שוק ההון ונכסים דיגיטליים

נכסים דיגיטליים והשקעה פאסיבית – שוק ההון

קליק אינווסט מציעים מספר מסלולים של השקעה בנדל"ן דיגיטלי. אשר על כן, השקעה בנכסים דיגיטליים דרך קליק אינווסט נעשית על ידי מומחים בתחום ולא דורשים מקצועיות מצד המשקיע. מלבד נדל״ן, שוק ההון היה המוצא השני של מי שחיפש רווח פאסיבי. אלו היו האמיצים יותר, שלא פחדו להיכנס לשוק ההון המטורף. עבור רבים שוק ההון עדיין נחשב למסוכן מאוד. אך בשנים האחרונות משקיעים רבים וצעירים נכנסו לשוק והשתלטו על חלקים גדולים ממנו. מה שפישט את התחום ומשך אליו רבים.

בשוק ההון ניתן להרוויח רווח הון, רווח על ההון שלנו. משקיעים קרן בתעודת סל, מדד או מניה וזו מניבה לנו הכנסה. ההכנסה מגיעה בצורה דיבידנד, כלומר תשלום חודשי, רבעוני או שנתי קבועה שנכנס לחשבון הבנק שלנו באופן אוטומטי. במקביל לדיבידנד אנו נהנים גם, במקרה של השקעה טובה לפחות מהשבחה על הקרן עצמה. כלומר על הסכום הראשוני שהפקדנו. קחו בחשבון שישנן מניות שלא מחלקות דיבידנדים, בדרך כלל חברות טכנולוגיה והרווח יהיה רק על עלייה בשווי המנייה.

שוק ההון וג'ו ביידן

נציין כי לאחרונה התחלף נשיא בארצות הברית. בואו נשים בצד את הפוליטיקה ומה שאתם חושבים על דונלד טראמפ או ג'ו ביידן. הבורסות, ובכלל הכלכלה האמריקנית מאוד אהבו את נשיא ארה"ב ה-45 דונלד טראמפ, בשל גישתו הכלכלית הקפיטליסטית של הורדת מסים, ובעיקר מסי חברות וחוסר התערבות של המדינה בכלכלה. הטון של ביידן ושל המפלגה הדמוקרטית הוא יותר התערבותי, העלאת מסים לאחוזונים העליון והעלאת מסי חברות, מהלכים שעלולים להשפיע לרעה על הבורסה האמריקנית בשנת 2022. אל תשכחו שטראמפ הינו איש עסקים והגיע מאג'נדה עסקית, בשונה מביידן שהיה כל חייו במגזר הציבורי. השינויים הללו עלולים להיות מאוד קריטיים בארבעת השנים הקרובות. 

הכנסה פאסיבית – דרישות סף

על מנת ליצור הכנסה פאסיבית בדיגיטל, צריך את האחד מהשניים:

 1. כסף להשקיע.
 2. זמן וכוח רצון כדי לבצע את ההקמה של המערך. 

בלי אחד מהשניים לא תוכלו להרוויח כסף באופן פאסיבי לעולם. הכנסה פאסיבית לא יוצרת את עצמה לבד, צריך ליצור ולבנות אותה או לשלם למישהו שיעשה את העבודה. 

נכסים דיגיטליים – כסף מכל העולם

כשקונים נדל"ן דיגיטלי דרך קליק אינווסט, ניתן להרוויח כספים מכל העולם. אתם לא מוגבלים רק לשוק הישראלי. לצורך ההדגמה, בישראל יש כארבעה מיליון גולשים לעומת 4.5 מיליארד בעולם. הכסף הגדול, וכך גם המכירות הרציניות ביותר מקורן בחוץ לארץ, כפי שאתם ודאי יודעים.

להכנסה הפאסיבית יתרונות רבים, שמסתכמים בשורה אחת – יותר כסף בפחות עבודה", מסכמים המומחים. ההכנסה הפאסיבית לא מכניסה לך כסף רק בשעות העבודה, אלא 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

מה קורה היום בשוק הנכסים הדיגיטליים?

היום שוק הנכסים הדיגיטליים מתמקד באתרי תוכן, אלה דורשים צוות עובדים ועבודה סיזיפית של יצירת והזנת תוכן. הרעיון הוא משיכת מבקרים באמצעות כתבות בסיסיות, מתכונים, סרטוני וידאו, פרשנויות, נישות או כל תוכן אחר שמעניין ועולה על דעתכם יחד עם משיכת מבקרים בתצורה אורגנית במטרה להרוויח, לשווק ולמכור מוצרים באמצעות תוכניות שותפים (Affiliate) שונות ומגוונות.

קליק באנק, לדוגמה, מרכזת את תוכניות השותפים דרכם ניתן לשווק תוכניות. ClickBank היא קמעונאית עולמית מובילה עם שוק שותפים משלה, שמאפשרת להם לצמוח. בנוסף, אתרי התוכן מבצעים טכניקות של SEO על מנת לבלוט בגוגל על פני המתחרים ולגרות את הנכנסים. שיטה שרווחת בארצות הברית היא פיתוח אתר SEO ללקוחות שדורשים מנעולנים – ולמכור להם את הלידים. שיטה זו נקראת "ליד ג'נרטור". 

נכסים דיגיטליים מניבים – מה אנחנו מציעים?

קליק אינבסט היא פלטפורמה לניהול של נכסים דיגיטליים. הפלטפורמה מרכזת נכסים דיגיטליים מסוג SaaS (חשבונית ירוקה) ופלטפורמות. אנחנו מנהלים, מקימים, מפתחים ומשבחים אותם. כמובן שללקוח תהיה גישה לדוחות פעולה ודוחות פיננסיים תוך שקיפות מלאה! יש לכל לקוח ארנק (wallet) והלקוח יכול למשוך את הכסף לבנק. יש עשרה נכסים דיגיטליים פעילים בתחומים שונים: קריפטו, מסחר, תוכנות ושירותים באפליקציות שונות במגזרים בתחומים שונים. אנחנו מאפשרים למי שרוצה להישאר משקיע שקט להיות כזה, ולכאלה שרוצים להיות יותר מעורבים אנחנו מציעים מעורבות. קליק אינבסט מציעה לכם תוכניות עסקיות של עשרות עמודים – פלח השוק, תחרויות, השקעה כספית, פיצ'רים, פלטפורמות ועוד. אתם בוחרים להשקיע במה שתרצו מבין האפשרויות שלנו.

הכנסה פאסיבית – לפרק את הדעות הקדומות

אני מקווים שמאמר זה מפרק אט אט את הסקפטיות של כמה מכם (ואולי גם לא – וגם זה בסדר) בכל הנוגע לנכסים הדיגיטליים ולהכנסה פאסיבית. לא לעבוד ולקבל כסף זה אפשרי – זה אפשרי במניות, זה אפשרי בנדל"ן וזה אפשרי בנכסים דיגיטליים. הכנסה פאסיבית תמיד מפתה. יש אנשים שיגידו לכם שהדבר לא מתאפשרת. אנחנו כאן על מנת להוכיח שזה אכן אפשרי. במיוחד כאשר אתם משקיעים דרך קליק אינבסט. ניתן לבצע השקעה שהיא פאסיבית ב-100%. כאשר זה מתרחש – יורדת התלות בלקום בבוקר וללכת לעבודה או לייצר עבודה. ניתן לייצר מנגנונים של הכנסה פאסיבית דרך השקעה בנכסים דיגיטליים שתאפשר לכם מרחב נשימה – לבצע תחביבים, לעשות מה שאתם אוהבים ורוצים, לאפשר לבן הזוג להפסיק לעבוד ולטפל בילדים ועוד. דוגמאות יש למכביר. את ההשקעה הראשונית רצוי לבצע דרך מומחים אמיתיים בנושא ולבד לבד.

מעוניין לרכוש נכס דיגיטלי?

נחזור אליכם בהקדם